Katarina Rehberi (Build) – LOL

Perşembe, 15 Kasım 2012, 19:11 | LOL Rehberi | 0 Yorum
Yazar: enbilen
-Sponsor Reklamlar-

katarina 165x300 Katarina Rehberi (Build)   LOLKatarina bundan 3-4 ay öncesine kadar bu kadar tercih edilmezken, son yapılan değişiklikler sonrasında gerçekten güçlü bir karakter halini aldı. Hatta öyle ki birçok ranked maçında Katarina karakterinin banlandığını görebilirsiniz. Katarina şuan oyundaki en tehlikeli karakterlerden biridir. Ulti (R) skilli o kadar kuvvetlidir ki birkaç tank karakteri dışında diğer tüm karakterlerin canını hızlıca indirebilir. Mana istemeyen karakter. Atabildiğiniz kadar skill atmakta özgürsünüz. Şimdi gelelim karakterin özelliklerine…

-Varocity : Katarina’nın pasif skilli olan Varocity, kill yada asist yaptığınızda cooldownlarınızı düşürür. 15 saniyelik bir cooldown düşüşü yaşatır. Örneğin ultinizi kullandınız ve 50 saniye cooldown gösteriyor. Eğer siz o sırada kill alırsanız ultinin cooldownı 35 saniyeye düşecek. Bu sebeple Katarina early gamede olduğu yada late gamede de etkili bir karakterdir.

-Bouncing Blade (Q): Katarina’nın uzaktan fırlattığı tek ve en önemli skillidir. Çünkü karşınıza özellikle orta koridorda oynadığınız için uzaktan yüksek hasar veren karakterler gelecektir. Zorlandığınız oyunlarda bu hançer hayat kurtarıcı olabiliyor. Bu hançer ile farmınızı yapabilir, rakibinizin canını kolaylıkla indirebilirsiniz. Bu hançerin diğer bir özelliği attıktan sonra etrafındaki canavarlara veya karakterlere de dağılması. Tek hançer ile tüm farmı bir anda katledebilirsiniz.

-Killer Instincts (W): Q (Hançer) ve E (Zıplama) skillinize ekstra özellikler veren ve Katarina‘nın düz saldırılarında ekstra hasar vermesini sağlayan bir skill. Bouncing Blade bu skill aktifken kullanıldığında her bir sonraki sekmede daha az hasar vermek yerine aynı hasarı verir. Ayrıca hasar alan rakipler P daha az health yenilemeye başlarlar. Bu etki 2-3 saniye sürüyor. Shunpo da ise kullanıldıktan sonraki 3 saniye boyunca Katarina’nın daha az hasar almasını sağlıyorsunuz. Ayrıca rakibinizin arkasında belirirsiniz. Gereksiz bir ayrıntı gibi duruyor ama çok küçük zaman dilimleri dahi önemli. Burayı da detaylandıracağım.

-Shunpo (E): Katarina hedefe ışınlanır ve eğer hedef rakipse ona hasar verir. Bu özellik çok fazla hasar verirken, diğer yandan da kendi minionlarınıza ve takım arkadaşlarınıza ışınlanma özelliği olarak kullanılarak kolaylıkla savaş alanından kaçabilmenizi sağlar.

-Death Lotus (R) : Katarina’yı en tehlikeli yapan skille geldik. Bu bizim ultimate skillimiz. Yakınınızda bir düşman olduğunda bu skille basarsanız, Katarina olduğu yerde dönerek seri şekilde rakibe bıçak fırlatmaya başlayacak. İnanılmaz hasar veren bu skill ile aynı anda 3 rakibe hançer fırlatabilir triple kill alabilirsiniz. Özellikle team fight sırasında ortaya girip bu skilli basarsanız oyunu kazanmanız çok kolaylaşacaktır.

RUNLAR
runs Katarina Rehberi (Build)   LOL

MASTERIES
masteries 300x172 Katarina Rehberi (Build)   LOL

ITEMS
items e1353006577351 Katarina Rehberi (Build)   LOL

 

-Sponsor Reklamlar-
Etiketler: , , , , ,

Yorum Yazın: