Facebook Hesap Dondurma / Kapatma

Perşembe, 30 Mayıs 2013, 16:40 | İnternet | 22 Yorumlar
Yazar: enbilen
-Sponsor Reklamlar-

facebook hesap silmek 300x146 Facebook Hesap Dondurma / Kapatma Dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olan Facebook, halen en çok kullanılan sosyal ağlar arasında yer almaktadır. Sosyalleşmemizi sağlayan, uzun süredir görüşemediğimiz arkadaşlarımızla bizi buluşturan bir sosyal ağdır Facebook. Fotoğraflarımızı, durum güncellemelerimizi arkadaşlarımızla paylaşmamıza da olanak sağlar. Facebook kullanıcıları günden güne hızla artmaktadır. Ancak bazen bazı kullanıcılar hesap dondurma ya da hesap silme işlemini gerçekleştirmek istemektedirler. Peki, nedir bu hesap dondurma? Öncelikle Facebook hesabını dondurma ve Facebook hesap silme birbirinden farklı işlemlerdir. Hesap dondurma işlemi, Facebook profilinizi geçici olarak dondurmanız anlamına gelir. Hesabınızı dondurduğunuz andan itibaren arkadaşlarınız ve diğer kullanıcılar sizin profil bilgilerinize, fotoğraflarınıza ve durum yazılarınıza ulaşamazlar.

Facebook hesabınızı dondurmak için, hesabınıza giriş yapın ve hesap kısmından hesap ayarları bölümünü seçin. Hesap ayarlarından sonra güvenlik sayfasını açıyorsunuz. Buradan hesabı dondur bölümünü seçiyorsunuz. Daha sonra Facebook size hesabınızı neden dondurduğunuzla ilgili sorular soracaktır. Seçeneklerden size uygun olanı seçip, Facebooktan gelecek e-mailleri durdur seçeneğini de işaretlediğiniz zaman onayla düğmesine tıkladığınızda hesabınız dondurulmuş olacaktır. Eğer hesabınızı tekrar açmak isterseniz, mail adresiniz ve şifrenizle tekrar Facebook hesabınızı aktif hale getirebileceksiniz.

Facebook hesap dondurma, hesabınızı tamamen sildiğiniz anlamına gelmez. Hesabınızı silmeniz, tamamen Facebook ile ilişiğinizi kesmeniz anlamına gelmektedir. Bu, hesap dondurmadan farklı bir işlemdir. Ayrıca, kurallara aykırı davrandığınız takdirde Facebook, hesabınızı kapatma yetkisine de sahiptir. Hesap dondurma ve hesap silme dışında bir de Facebook tarafından hesapların kapatılması da söz konusudur. Bu gibi durumlarda da aynı hesap silme işleminde olduğu gibi hesabınız tamamen silinmiş olacaktır.
Her türlü şifreli işlemlerimizde olduğu gibi Facebook hesaplarımızı da kullanırken dikkatli olmalıyız. Çünkü şifremiz bir başkasının eline geçebilir. Bizim kişiliğimizi yansıtan sosyal hesabımız, bir başkası tarafından ele geçirilebilir. Bu gibi durumlarda da Facebook hesabımızı dondurma ve kapatma işlemi Facebook tarafından gerçekleştirilebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için güçlü bir şifreye ihtiyacımız var. Facebook şifremiz, kötü niyetli insanlara karşı oldukça güçlü bir şifre olacak şekilde seçilmelidir.

Sonuç olarak, Facebook hesabımızı dondurduğumuzda neler olur bunlardan bahsedelim. Öncelikle, Facebooktan e-posta alıp almayacağınızı kendiniz seçebilirsiniz. Hesabınızı dondururken bununla ilgili bir soru size sorulmaktadır. Eğer yanıtınız, ‘Facebooktan e-posta almak istemiyorum’ ise Facebook artık size e-posta gönderimini durduracaktır.. Tabi siz, hesabınızı tekrar aktif hale getirene denk. Öte yandan, arkadaşlarınız sizi Facebookta ararsa, isminiz arama listelerinde çıkmayacaktır. Arkadaşlarınızdan mesaj da alamayacaksınız demektir. Profil içeriğinizde bulunan fotoğraflarınıza ya da herhangi bir bilgiye de kimse ulaşamayacaktır. Aynı şekilde Google’da da ad soyad aramalarında adınız çıkmayacaktır. Eğer seyahate çıkıyorsanız ya da Facebook bildirimlerinizi takip edemeyecek bir yerdeyseniz, hesabınızı dondurmanız uygun olabilir. Ancak Facebook kullanmak istemiyorsanız o zaman size Facebook hesabınızı silmeyi öneririm.

-Sponsor Reklamlar-
Etiketler: , , , , ,

22 responses to "Facebook Hesap Dondurma / Kapatma"

 1. özkan özbiçer diyor ki:

  kalıcı olarak kapatın lütfen…

 2. özkan diyor ki:

  kalıcı olarak silinmesin lütfen

 3. enzo17 diyor ki:

  faceeboktan sikildim rahatsiz edenler var

 4. gamze sönmez diyor ki:

  gamze sönmez
  zaza_keke_001@hotmail.com

 5. gamze sönmez diyor ki:

  dondurulsun

 6. serdar kütük diyor ki:

  bu hesabı silermisiniz lütfen

 7. emine bulut diyor ki:

  siliniz lütfen

 8. tural.siralzade@mail.ru diyor ki:

  Siliniz lutfen sevgilim kskanyor cok kıskanc

 9. mehmet bolat diyor ki:

  silin

 10. Gökhan GÖKÇEDAĞ diyor ki:

  Bu hesabımı komple silermisiniz lütfen

 11. sahin bir diyor ki:

  Lutfen hesabimi tamamen kapatin..simdiden tesekkurlee

 12. kaan zeynep güneri diyor ki:

  hesabımı silmek istıyorum

 13. Ramo diyor ki:

  facemi kapatmak istiyorum

 14. sevcan özen diyor ki:

  Silinmesini istiyorum rahatsız edenler var cunki

 15. Gamze Bastem diyor ki:

  kapama

 16. bercan diyor ki:

  siln mesini istiyorum rahatsız edenler var cunki

 17. nrsn diyor ki:

  Ben tamamen kapatmak istiyorum ama beceremedim daha kolay yolu yokmu sunun yaa

 18. ece diyor ki:

  Ben hangi oturumu açacağımı anlamadım facebook oturumunu mu hemen cevap gelsin admin kapatmak istiyorum artık

 19. MESUT YILDIZ diyor ki:

  BUTUN hesapımımı silin dondurun lütfen benım adıma ait butun hesaplar sılınsın dondurun kalıcı olarak

Yorum Yazın: